Produkty Naša ponuka
 

Navigácia


Nethost PDS

Špecializovaný, robustný, bezpečný, bezkonkurenčne najrýchlejší a cenovo výhodný nástroj pre zálohovanie.

Zálohujte!

Nie je otázkou, či niekedy stratíte Vaše dáta, otázkou je kedy sa tak stane. To je bohužiaľ fakt s ktorým musíte rátať. Preto iste dáta zálohujete. Ponúkame riešenia PDS (Persistent Data Storage), ktoré sa oplatí a naozaj spoľahlivo funguje.

Ako Nethost PDS funguje?

Hlavné výhody Nethost PDS:

Špecializovaný robustný nástroj pre zálohovanie.

PDS je, na rozdiel od konkurenčných produktov, od začiatku vyvíjaný ako špecializovaný zálohovací produkt k zálohovanie fyzických serverov vo verejných datacentrách, pracovných staníc, firemných serverov, virtuálnych serverov, hypervízorov a aplikácií. Preto je tak robustný, poskytuje neobyčajne vysokú bezpečnosť dát a v prípade potreby obnoví vaše dáta niekoľkonásobne rýchlejšie.


Bezkonkurenčný pomer cena – výkon.

Pay-as-go zaručuje, že platíte skutočne len za to, čo spotrebujete a Nethost PDS poskytuje veľmi priaznivé ceny pre zálohovanie vašich dát.


Automatizované rušenie starých nepotrebných záloh.

Každá vložená záloha má v PDS podľa svojho typu služby priradený pevný dátum expirácie, kedy bude zrušená. Tým PDS sporí vaše náklady na objem uložených dát i vašu prácu s manuálnym rušením starých záloh.


Voliteľné stratégie zálohovania.

PDS umožňuje nastavenie záloh, presne podľa vašej požiadavky. Nie je potreba mať dáta uložené v niekoľkých kópiách po celý mesiac, je vhodnejšie využívať pokročilé zálohovacej stratégie. Napr. možno používať ukladanie systémom každý týždeň jedenkrát, teda 5 dní 3 kópie, vo zvyšku mesiaca 25 dní už len 2 kópie .


Vysoký výkon.

PDS je výkonné. Dokáže absorbovať sto miliónov záloh mesačne.


Blesková obnova záloh.

Vďaka tomu, že dáta sú rozložené na rôzne servery v geograficky rozdielnych datacentrách, je rozložená aj aktuálna záťaž pri potrebe zálohu získať späť Tým je dosahovaná bezkonkurenčná rýchlosť pre obnovu dát, v maximách až 40 Gbit / s.


Užívateľsky jednoduché.

Dáta sa do PDS ukladajú priamo pomocou jednoduchého HTTP PUT požiadavku, alebo nástrojom PDS upload. Uložené dáta sú po uložení ľahko a bezpečne prístupná cez klient.nethost.cz.CENNÍK NETHOST PDS:
1GB dát bezpečne uložených v PDS (3 inštancie) 0,048 €/mesiac
1GB dát bezpečne uložených v PDS (2 inštancie) 0,032 €/mesiac
1GB dát bezpečne uložených v PDS (1 inštancia) 0,016 €/mesiac

Ceny sú uvedené bez DPH.


Technológie:

Time Pay Spoplatnenie na základe skutočnej dennej potreby nielen výrazne šetrí náklady na prevádzku a úplne cenovo deklasuje konkurenčné služby, ale hlavne umožňuje koncept One-Day záloh, kedy pravidelne zálohujete raz denne s expiráciou treba 30 dní a potom každú hodinu kľúčové dáta s expiráciou 1den. V každý okamih teda máte k dispozícii najmenej 24 záloh po hodinách umožňujúce trafiť presne tú, ktorú potrebujete a to pri cene 1/30 konkurenčných služieb.
Speed Optimizer Pre každý Váš fyzický systém je pridelený unikátny CID, ktorý slúži spoločne s autorizačnými údajmi ako unikátny identifikátor systému. Nielen že zabezpečí, že dáta putujú do geograficky oddelenej lokality (ak ste užívateľom niektorého z komerčných datacentier, v ktorých sú naše systémy prítomné), ale zároveň zaisťuje plošnú distribúciu dát z jedného CIDu na čo najviac systémov. Dáta sú teda rozprestretá medzi stovky fyzických serverov a prípadná obnova dát teda môže paralelne prebiehať zo stoviek serverov rýchlosťou v rádu gigabitov.
Context Protector Interne si pri ukladaní každej zálohy môžete pomocou API, alebo nášho zálohovacieho agenta zvoliť tzv. Kontext. Kontext je textová hodnota, ktorá napr. Pri použití loginname, alebo názvu zálohované domény zabezpečí, že dáta z jedného kontextu budú rozdelené do odlišných fyzických entít nášho cloudového riešenia. Tj. napr každá denná záloha bude uložená nielen v troch (štandard), alebo piatimi (super protect) kópiách, ale predovšetkým bude každá na inom fyzickom serveri. Konkrétne zálohy mesiac späť sa tak budú vyskytovať na stovkách serverov zaisťujúcich ešte zvýšenie garantovanej dostupnosti.
Geo Boost Naša spoločnosť ako popredný poskytovateľ hostingových služieb, služieb managed serverov a virtualizácie je prítomná v rade českých komerčných datacentier. V rámci zrýchlenia obnovy a zrýchlenie samotného pridania Vašich záloh systém automaticky pri obnove / zálohovaní vyberá najbližší (sieťovo) lokalitu. S ohľadom na skutočnosť že naše popy PDS sú vo všetkých významných českých datacentrách je odbavovacej rýchlosť rovná Vašej linkové rýchlosti servera. Navyše to pre Vás znamená výraznú úsporu dát, pretože nie sú dáta v rámci serverovne účtovaná.
Auto Healing Systém plne automaticky zaisťuje obnovu dát a navyše disponuje vždy najmenej 25% kapacitnou rezervou pre healing chybných fyzických diskov. Nehrozí teda, že pre akýkoľvek objem dát, nebude k dispozícii spare rezerva a vždy bude transparentne začatá násobná obnova (tj. V prípade pádu / zlyhania fyzického disku), bude vykonaná pre istotu obnova viac ako dané chýbajúce kópie. Navyše vo variante PDS super protect používame encoding súborov s redundatnou korekciou tj pri prenose po sieti aj inde máme priebežnú kontrolu kvality linky a nie je potrebné na výslednú kontrolu md5/sha128 súboru a v priebehu prenosu je možné Blob okamžite transparentne nasmerovať inak.Samozrejmosťou je používanie HW rezervy pre elektroniku diskov a obdobnou, hoci pomalšie rýchlosti poskytujúcim filesystémom s pravidelne opakovaným testom realizovateľnosti obnovy dát v prípade pádu file systému jednotlivých bodov PDS.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

KONTAKTNÝ FORMULÁR
Vaša emailová adresa:
Vaša emailová adresa:
Vaša emailová adresa:
Váš odkaz: